Trzeba wiedzieć, że przez przesuszenie skóry i częstsze mrużenie oczy zmarszczki mogły się pogłębić. Oto proste zabiegi i nowoczesne kosmetyki, które pomogą nam wygładzić cerę:

1). Masaż kostką gua sha – jest to płaska płytka przypominająca kształtem serce. Wykonana jest z naturalnego kamienia (kwarcu, jadeitu). Po demakijażu i posmarowaniu cery olejkiem kostkę przesuwamy po twarzy i szyi. Instrukcję masażu znajdziemy na YouTube, wpisując hasło masaż gua sha.

2). Kompresy pod oczy – skorzystajmy z gotowych płatków pod oczy. Nasycone są kolagenem, drobinkami złota, kwasem hialuronowym, które nawilżą skórę w tych okolicach i pomogą rozprasować kurze łapki. Płatki przykładajmy pod oczy na 20 minut czasu 2 razy w tygodniu (na przykład Gold&Colagen, Efectima, około 5 zł).

3). Grymas lwa na twarzy – jest to ćwiczenie, które napina wszystkie mięśnie twarzy. Mocniejsze – są lepszą podporą dla skóry. Otwórzmy i rozszerzmy usta. Językiem sięgajmy do brody. Wytrwajmy 10 sekund. Powtórzmy 10 razy.

4). Kremy jak botoks – należy wiedzieć, że potrafią napiąć skórę i zadziałać jak lifting bez strzykawki. Takie właściwości mają zawarte w nich peptydy, retinol, witamina C, które pobudzają wytwarzanie w skórze ujędrniającego kolagenu i elastyny (na przykład Peptydowy Eliksir Odmładzający Bandi, około 120 zł). Wykorzystajmy też hit kosmetyczny ostatnich miesięcy – składnik stworzony na wzór toksyny z jadu żmii. Blokuje on mikroskurcze twarzy i tak hamuje pogłębienie zmarszczek, a te które są, wygładzają się (na przykład serum przeciwzmarszczkowe Bielenda Japan Lift, około 26 zł).