4 sposoby na spłycenie posłonecznych zmarszczek

gru 12, 2020 | medycyna, styl życia, zdrowie

Trzeba wiedzieć, że przez przesuszenie skóry i częstsze mrużenie oczy zmarszczki mogły się pogłębić. Oto proste zabiegi i nowoczesne kosmetyki, które pomogą nam wygładzić cerę:

1). Masaż kostką gua sha – jest to płaska płytka przypominająca kształtem serce. Wykonana jest z naturalnego kamienia (kwarcu, jadeitu). Po demakijażu i posmarowaniu cery olejkiem kostkę przesuwamy po twarzy i szyi. Instrukcję masażu znajdziemy na YouTube, wpisując hasło masaż gua sha.

2). Kompresy pod oczy – skorzystajmy z gotowych płatków pod oczy. Nasycone są kolagenem, drobinkami złota, kwasem hialuronowym, które nawilżą skórę w tych okolicach i pomogą rozprasować kurze łapki. Płatki przykładajmy pod oczy na 20 minut czasu 2 razy w tygodniu (na przykład Gold&Colagen, Efectima, około 5 zł).

3). Grymas lwa na twarzy – jest to ćwiczenie, które napina wszystkie mięśnie twarzy. Mocniejsze – są lepszą podporą dla skóry. Otwórzmy i rozszerzmy usta. Językiem sięgajmy do brody. Wytrwajmy 10 sekund. Powtórzmy 10 razy.

4). Kremy jak botoks – należy wiedzieć, że potrafią napiąć skórę i zadziałać jak lifting bez strzykawki. Takie właściwości mają zawarte w nich peptydy, retinol, witamina C, które pobudzają wytwarzanie w skórze ujędrniającego kolagenu i elastyny (na przykład Peptydowy Eliksir Odmładzający Bandi, około 120 zł). Wykorzystajmy też hit kosmetyczny ostatnich miesięcy – składnik stworzony na wzór toksyny z jadu żmii. Blokuje on mikroskurcze twarzy i tak hamuje pogłębienie zmarszczek, a te które są, wygładzają się (na przykład serum przeciwzmarszczkowe Bielenda Japan Lift, około 26 zł).

Podobne artykuły

Młoda skóra: jaka dieta nam pomoże?

Kto chce się cieszyć piękną i młodą skórą, ten w porę powinien zwrócić uwagę na to, jakie produkty pojawiają się na jego talerzu. Zdrowa dieta może zdziałać cuda, a młoda skóra dzięki odpowiednim składnikom przestanie być dla nas tylko marzeniem. Co jeść, by piękno i...

czytaj dalej

Zdrowa skóra – jakie minerały są niezbędne?

Zdrowa skóra to skarb, o który warto zadbać. W jaki sposób dieta może nam pomóc w walce o zachowanie pięknego wyglądu skóry? Po jakie produkty spożywcze powinniśmy sięgać, by zachować atrakcyjny wygląd? Minerały ważne dla skóry Piękny wygląd skóry to zasługa kilku...

czytaj dalej

Lwia zmarszczka: jak się z nią uporać?

Lwia zmarszczka to częsty i powszechny problem, który może negatywanie wpływać na wygląd każdego z nas. Ta pionowa bruzda, występująca pomiędzy brwiami, może pojawić się już około 30 roku życia, przy czym szczególnie na ten problem naraożen są te osoby, które mają...

czytaj dalej